Aktuality

RCF MF 33EN a RCF WMF 33EN

RCF MF 33EN a RCF WMF 33EN

Nové reproduktory MF 33EN a WMF 33EN od italského výrobce RCF jsou ideální kombinací kvalitního zvuku, moderního vzhledu a velmi širokého pokrytí. Jsou obzvláště vhodné pro přehrávání hudby do pozadí v komerčních prostorech, restauracích, barech, učebnách nebo konferenčních místnostech, ale zároveň je možné je využít pro vyhlášení evakuace díky certifikaci EN54-24. Jednoduchá instalace a snadné nastavení výkonu pomocí otočného přepínače, ukrývajícího se pod magnetickým grilem, jsou jen další z mnoha předností těchto reproduktorů.

ASM - Adresovatelný systém nouzového osvětlení

ASM - Adresovatelný systém nouzového osvětlení

Vážení zákazníci, zpracovali jsme pro vás kompletní portfolio adresovatelného nouzového osvětlení od společnosti ASM Clever Light. Tento systém je unikátní svým zapojením, kdy se pro napájení svítidel a zároveň komunikaci využívají pouze dva vodiče. Odpadá tedy nutnost ke svítidlům řešit napájení 230V a komunikační linku v oddělených kabelech. Oboje funguje nyní společně.

Automatická kontrola svítidel, baterií, samotných LED zdrojů a automatické testování svítidel dle předem nastaveného kalendáře je bezesporu hlavní výhodou a předností adresovatelného systému nouzového osvětlení.

 

Celý článek ZDE 

Testovací přípravek nové generace

Testovací přípravek nové generace

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vám tímto představit novou generaci testovacího zařízení optickokouřových detektorů Solo 365. Společnost Detectortesters je lídrem v oblasti příslušenství pro servis a testování detektorů. Po oblíbeném mechanickém Solo 330, bateriovém Solo 461 pro teplotní detektory a revolučním Testifire pro všechny typy detektorů (OP, HT, CO) přichází výrobce s inovativním řešením pro optické detektory, které odpovídá nárokům dnešní doby. Žádné aerosoly, inteligentní čištění detektorů, extra úzké provedení, integrovaná automatická svítilna pracovního prostoru, rapidní snížení času pro testování detektorů. To jsou jen základní parametry tohoto špičkového zkušebního přístroje, který si u nás můžete vyzkoušet a ověřit si jeho přednosti. Pro cenu a termíny dodání kontaktujte naše obchodní oddělení obchod@avalon.cz.

Poleťte s námi na opravdový Halloween

Poleťte s námi na opravdový Halloween

Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás nevšední akci. Za odběr 10 km základního typu lineárně detekčního kabelu Protectowire PHSC-155-EPC Vás pozveme do USA k výrobci v termínu slavností Halloweenu. Více o celé akci se dočtete ZDE.

Indukční smyčky

Indukční smyčky

Vážení obchodní partneři, nově jsme pro Vás připravili kompletní portfolio zařízení pro nedoslýchavé. Instalaci těchto zařízení nařizuje Vyháška č. 369/2001 Sb. Nabízíme vám indukční smyčky od renomovaného britského výrobce C-TEC

Nabízíme vám kompletní škálu produktů od přenosných zařízení, až po systémy určené pro rozsáhlé prostory nad 1000 m2. Jsme připraveni vám poskytnout plnou podporu od konzultace, přes návrh, až po dodávku těchto systémů.

Pro kompletní přehled produktů navštivte odkaz našich stránek SYSTÉMY PRO NEDOSLÝCHAVÉ

Miniaturní autonomní optický detektor - EATON

Miniaturní autonomní optický detektor - EATON

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vám představit nejmenší autonomní detektor kouře na světě, který má výrobcem garantovanou životnost vyměnitelné baterie 5, rsp. 10 let. Svými rozměry je předurčen k osazení do architektonicky čistých prostor s minimálním optickým narušením. Detektor je certifikován dle EN14604, EN60065, RoHs, REACH, CE a NF292. Detektory najdete v sekci Autonomní detektory.

RCF - Specialista v ozvučování

RCF - Specialista v ozvučování

Vážení zákazníci, společnost Avalon s.r.o. prošla kompletním certifikovaným školením na produkty světoznámého výrobce ozvučovacích systémů RCF.  Školení probíhalo v Praze za přítomnosti pracovníků z vývoje a expertů RCF a specialistů z oblasti elektroakustické problematiky. Nyní jsme připraveni poskytnout Vám kompletní podporu obchodní, projekční i servisní všech nouzových zvukových systémů a plošných ozvučovacích systémů tohoto výrobce. Navíc jsme schopni Vám nabídnout dokonalou 3D simulaci, na jejímž základě bude mít instalované zařízení garantované komplexní parametry. Společnost RCF nabízí kompletní vlastní řady ozvučovacích systémů vyráběných v Itálii, včetně vlastních reproduktorů s velmi vysokou účinností. Na nové produkty se můžete podívat na našem webu. Váš tým Avalon.

Nový přehledový katalog AVALON

Nový přehledový katalog AVALON

Připravili jsme pro Vás nový přehledový katalog výrobků. Naleznete v něm hned několik novinek. Např. kompaktní adresné systémy EPS C-TEC, novou generaci špičkových systémů EPS PROTEC, systémy evakuačního rozhlasu typu ALL IN ONE od renomovaných výrobců  RCFASL až do výkonu 2000W a mnoho dalšího.

Katalog můžete stáhnout v sekci Ke stažení, nebo ZDE .

Grafická nadstavba VELAA

Grafická nadstavba VELAA

Úspěšně jsme dokončili druhou etapu servisu EPS na ostrově VELAA PRIVATE ISLAND na Maledivách, včetně instalace grafické nadstavby MR.Guard. Systém má 3 ústředny a více než 1300 adresovatelných prvků.

RCF

RCF

S hrdostí vám oznamujeme, že firma AVALON je od 1.1.2016 distributorem světoznáme firmy RCF, která se zabývá výzkumem a výrobou v oblasti zvuku. Vyrábí nejen reproduktory, ale celé ozvučovací systémy, a to jak komerční, tak bezpečnostní. Pro více informací pište na obchod@avalon.cz, nebo navštivte stránky výrobce www.rcf.it

Avalon

Krátce ze světa....

Krátce ze světa....

Dear Sirs

We are very proud to announce that Protec Fire Detection have recently been awarded the Active Fire Innovation Award at the Security and Fire Excellence Awards at London’s prestigious Park Lane Hilton Hotel for the Cirrus HYBRID Aspirating Fire & Smoke Detector.

 

The photograph above shows the team receiving the award from the sponsor and the host , UK TV personality Jimmy Carr at the Awards ceremony in November.

 

Protec have utilised Cloud Chamber Technology in their Cirrus range of products for over 20 years but by utilising the two best forms of aspirating system technologies; Cloud Chamber Detection (CCD) and Early Warning Smoke Detection (EWSD) in one detector, the Cirrus HYBRID provides a single device able to detect fire and smoke over the largest range of fire types. The result of this synergy of technologies is a device that can verify true alarm conditions and as importantly, is resistant to unwanted or false alarms.

 

However, what makes this totally new concept in aspirating fire and smoke detection technology so unique is that these two technologies work independently from each other and through the use of complex algorithms, together with each other, to provide intelligent alarm decision making.

 

The Fire Detection element of the Cirrus HYBRID uses a Cloud Chamber detector. The Cloud Chamber identifies sub-micron particles generated during the combustion process when overheating occurs. The Cloud Chamber measurement scale is in particles per cm³ (PPCC).

 

The Smoke Detection element uses Optical Smoke Sensors to identify visible smoke particles generated as material combust. The optical measurement scale is percent obscuration per meter (%Obs/m).

 

The Cirrus HYBRID detectors indicate the two separate detection element scales (PPCC & %Obs/m). However, as its primary display, these two scales are combined and are referenced on a bespoke scale known as Combined Fire and Smoke (CFS).

 

The general theory of the CFS scale is an equation where the two separate signals are integrated as PPCC and %Obs/m = CFS. This is shown on a 1 -1000 numerical scale where 1 is the highest level of sensitivity and 1000 is the least level of sensitivity, therefore the device can give true alarm signals for varying applications; including very high sensitivity areas where there are high ambient background levels of fire and smoke.

 

This technology is brought together in a state of the art control unit with a 7” Full Colour Touch Screen LCD Display which can incorporate live camera streams from protected areas, on board animated fault diagnosis, pipe plan drawings of the protected areas and total programmability from a user friendly graphical interface.

 

Cirrus HYBRID taking Aspirating Detection to another level.

Lineární hlásič POLON ALFA

Lineární hlásič POLON ALFA

Aktuálně jsme mezi naše produkty přidali odrazový lineární hlásič DOP-6001R s dosahem až 100m a velice snadnou montáží. Zařízení má integrovaný laserový zaměřovač pro snadné a přesné nalezení místa pro montáž odrazového zrcadla. Navíc pro vlastní aktivaci laseru není nutné žádné externí napájení - je možné jej napájet z baterie 9V.

Stali jsme se autorizovaným distributorem produktů společnosti FFE

Stali jsme se autorizovaným distributorem produktů společnosti FFE

FFE je předním světovým výrobcem speciálních detektorů pro EPS. Jsou to především lineární hlásiče FIRERAY a plamenné hlásiče TALENTUM.

Konference Červený kohout

Konference Červený kohout

Naše firma se zúčastnila této mezinárodní konference, jejíž již 18. ročník se v letošním roce konal ve Welness Hotelu Frymburk.

Odborné přednášky pro projektanty

Odborné přednášky pro projektanty

19.3.2014 se AVALON jako partner podílel na bloku odborných přednášek pro projektanty organizované společností EATON  a který se konal v přednáškovém sále budovy Národního technického muzea v Praze.  
 

Nový přehledový katalog

Nový přehledový katalog

Právě vyšel nový přehledový katalog. Ke stažení zde:

Nová řada zdrojů dle EN54

Nová řada zdrojů dle EN54

Nově jsme do našeho sortimentu zařadili ucelený sortiment zálohovaných napájecích zdrojů s parametry a certifikací dle normy EN54 od firmy C-TEC.

... i zde střeží bezpečí EPS z našeho sortimentu ...

... i zde střeží bezpečí EPS z našeho sortimentu ...

NOVINKA - Ústředny pro řízení samočinných hasicích zařízení

NOVINKA - Ústředny pro řízení samočinných hasicích zařízení

Bližší informace jsou již na našich stránkách: /produkty/ustredny-eps-pro-rizeni-automatickych-hasicich-systemu.htm

Detektor PROTEC s majákem dle EN54

Protec jako první výrobce nabízí certifikovaný hlásič s majákem (VAD) dle EN54-23.

Školení na produkty EPS PROTEC

Školení na produkty EPS PROTEC

Dne 2.9.2014 proběhlo v prostorách naší firmy školení pro naše montážní a servisní partnery, za účasti pracovníků výrobce přímo z továrny Protec Fire Detection Ltd. z Velké Británie. 

SETKÁNÍ SE ZÁKAZNÍKY - MARTINICE 2014

SETKÁNÍ SE ZÁKAZNÍKY - MARTINICE 2014

Stejně jako v minulých letech proběhlo i letos počátkem října celodenní setkání se zákazníky naší společnosti v hotelovém resortu EQUITANA v Martinicích u Březnice.

SEMINÁŘ PRO PROJEKTANTY

SEMINÁŘ PRO PROJEKTANTY

24.9.2014 jsme se jako partneři zúčastnili školení pro projektanty organizované společností Eaton Elektrotechnika s.r.o a který se konal v Hotelu Čertousy v Horních Počernicích.